10 Eylül 2022 Balık burcunda dolunay: İlahi son, insani başlangıç

6319a7e486b2472a6c6fce6c.jpg

Hani "Bu defa başaracağım" dediğimiz anlar vardır ya, Balık dolunayında bu duyguyu doyasıya yaşayacağız. Dolunayların tamamlanma, maddi-manevi yüklerden kurtulma enerjisi taşıdığını biliyorsunuz. Üstesinden gelemediğimiz, geride bırakamadığımız konular dolunay zamanlarında gündeme gelir direncimizi, irademizi sınar. Balık-Başak ekseninde yaşanacak olan bu dolunayın enerjisi çok yüksek ve etkileyici. Çünkü her zamankinden daha fazla kaderi yol ayırımlarına neden oluyor. Biz kaçsak da saklansak da son bizi buluyor. Dolunay yükselmeye, gelişmeye, genişlemeye hazır olup olmadığımızla yüzleşmemizi sağlayacak. Can yakan, yoran, üzen yükleri atmak için muhteşem bir zamandayız. İlahi bir son yaşayıp insani bir başlangıç yapmaya hazır mıyız? Yönümüzü kaybetmeden ilerlemek istiyorsak en çok kendimize inanacağız.

Dolunay tuzakları

Doğum haritamızda Balık-Başak burcunun yer aldığı ev konularında duyarlılığımız artabilir, kendimizi köşeye sıkışmış, çaresiz, başarısız, terkedilmiş, yalnızlaşmış hissedebiliriz. Nedenli, nedensiz korkular, kaygılar yaşayabiliriz. Bunlar bizi geriye, aşağıya çekmek isteyen geçmişin, tuzaklarıdır. Büyük dönüşüm başlamıştır. Dev bir sıçrayıştan önce bu tip olaylar hep yaşanır. Kurban psikolojisine girmeyen, cesaretle yürümeye devam eden kazanır. Baskı ne kadar fazlaysa yükseliş o kadar büyük olacaktır. Maddi hayatta mı baskı yaşadınız, parasal büyüme şansı yakalarsınız. İlişkilerde, ailede, iş hayatında da sorunlar olabilir. O halde geride kalması gerekenlerden kurtularak yeni başlangıçlar yapmalısınız.

Kafanız karışmış, hangi yöne gideceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Hatta elinizden geleni yaptığınız halde yol alamıyor da olabilirsiniz. Durup derin bir nefes alın ve seçimiziniz yapın. Eylemsiz ve atıl yaşamak mı 'sıra dışı' fikirlerle yeni bir yol bulmak mı? Bence beklentilerimizi yükseltip, yeni hayaller kurup, ileri adımlar atmayı seçmeliyiz. Elbette öncesinde biraz dinlenmek, yalnız kalmak, içe dönmek hepimize iyi gelebilir.

Hayal yaratımı başlatır

Hoşluk olsun, moral olsun, zorluklara dayanma gücü versin diye hayal kurulmaz. Hayal yaratımı başlatandır. Çoğu insan için hayal gerçeklikten, somut değerlerden uzak bir anlam taşır. İnsan, 'sözde' rasyonel olanla olmayanı birbirinden o kadar ayrı tutmuştur ki yaratım yeteneğini kaybetmeye başlamıştır. Biri olmadan diğerinin bir anlamının ve işlevinin olmadığı ortadadır. Hayallerinde, kehanetler gibi kendini gerçekleştirme potansiyeli vardır. Aynı hayal, aynı ideal için yola çıkan insanların gücü birleştiğinde bugünün hayali yarının değil 'şimdinin' gerçeği olabilir. Balık dolunayı birleşim ruhuna, bütünsel bakış açısına sahip olanı onurlandırır.

Abartıdan-aşırılıktan kaçının, dürüstlükten taviz vermeyin

Kendimize ve hayallerimizi gerçekleştirebileceğimize inancımız tam olmalıdır. Hayallerimizi, hedeflerimizi paylaşabildiğimiz kişilerle yola çıkacağız. Aynı yolda yürürken başarıyı da riski de paylaşırız. Liderlik ettiğimiz topluluklara 'abartıdan uzak' tüm planı aktarmak zorundayız. Bir eğitmenin, bir şefin, bir liderin, bir başkanın, bir aile reisinin vaadlerini yerine getirememesi hüsran yaratır. Birlikte yürüdüğümüz kişilerin vaadlerinin gerçekçiliğini sorgulamakta bizim sorumluluğumuzdadır. Herkes var gücünü, yeteneklerini ortaya koyup, elinden gelenin en iyisini yaptığında tüm zorluklar aşılabilir. Dürüst adım atan her birey-toplum bir başarı öyküsü yazacaktır.

Sezgisel bilgeliğe ulaşmak!

Sezgilerimizin rehberliğine çok ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Sezgi dediğimiz şey gerçeğin, geleceğin içgüdüsel olarak bilinmesidir. Katkısız, katışıksız saf gerçeği bilmeyi kim istemez? Sezgilerimiz kimi zaman bireysel, kimi zaman kolektif bilinçten beslenir. Balık dolunayında bilgi kolektiften akacaktır. Bilgi kirliliğinin bu denli yoğun, iletişim sorunlarının hat safhada olduğu bu dönemde sezgilerinizden daha güvenli bir kaynak bulamayız. Mantık süzgecini kullanmaktan vaz geçmediğiniz sürece sezgilerimiz bizi aldatmaz.

Diğer bir dikkat konusu istek ve ihtiyaçlarımızın algımızı, sezgimizi kör etmesine izin vermemektir. Çok istediğimiz şeylere ulaşmak için kendimizi aldatmaya meyilli oluruz. Bu nedenle de duymak istediklerimizi söyleyenlere kulak veririz. Başkalarının sezgi veya kehanetleriyle değil kendi iç sesimizin rehberliği ile yolumuzu bulmak zorundayız.

Yeni yollar, yeni hayatlar

Hiçbir dönüşüm sancısız olmaz. Kişiler, olaylar, ortamlar, mekanlar, ilişkiler, duygular, düşünceler, hayaller vb. geride bırakılırken bir tür ayrılık acısı yaşanır. Geçmişiyle vedalaşamayanların, kabule geçemeyenlerin sınavları zorlaşır. Yeni yolumuzda birlikte yürüyeceğimiz insanlara, ortamlara, durumlara ulaşmak için eskiden kopmalıyız. Güzel haber, bu zorlukların ödüllerinin hemen alınacak olmasıdır.

Attığımız adımlarla yaşamlarımızda muhteşem bir düzen ve istikrar yaratacağız. Bireysel başarımız insanlığı yüceltecek dev bir yansımanın ilk adımı olabilir.

İçinden geçilen dönemi anlamak, karşınıza çıkan sorunlarla başa çıkabilmek için bireysel Doğum haritalarınızın incelenmesi gerekir. Ancak bir fikir sahibi olmanız için burç ve yükselen burcunuza ait yorumları okuyabilirsiniz. Şahane bir dolunay deneyimi yaşayacağınıza inanıyorum.

Koç

Kendinize daha fazla inanamaya, sezgilerinize kulak vermeye başlamalısınız. Alışkanlıklarınızın esiri olmadığınızdan emin olun. Hayatınızı değiştirememekten şikayet ediyor olabilirsiniz. Siz ne kadar değiştiniz, hangi zincirleri, korkuları geride bırakmaya cesaret ettiniz? Hayatınızın tamamen değişmesini istiyorsanız bazı şeyleri göze almak zorundasınız. Değişime günlük rutini kırmakla, çalışma ortamınızda değişiklik yapmakla başlayabilirsiniz. Parasal konularda, beklenmedik gelişmeler yüzünüzü güldürebilir.

Boğa

Dolunay gelecek hayallerinizin hızla gerçekleşmesini sağlayabilir. Siz daima topluma hizmet etmek için elinizden gelenin en iyisini yaptınız. Artık kendiniz için bir şeyler yapmanın vakti geldi. Eski aşkları düşünmenizin de size bir faydası yok. Kendinize güvenin, yaratıcılığınızı kullanın ve geleceğe dair bir şeyler yapmak için ayağa kalkın. Arkadaş çevresi ve sosyal ortamlarda geride kalması gereken kim varsa eleyeceksiniz. Beklenmeyen bir biçimde dış görünüşünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Değişim arzunuzun kök nedeni kendinizi kendinize, çevrenize, dünyaya ifade etme isteğiniz.

İkizler

Kariyer hayatınızda değişim vakti. Şimdiye kadar denemediğiniz bir alanda parlamanız sürpriz olmaz. İş hayatınızdaki kaos, belirsizlik ve düzensizlikler sona ermek üzere. Kesin olarak ev, yuva, aile hayatınızda da büyük değişiklikler gerçekleşecektir. Kök ailenize dayanan bir döngüyü tamamlamak üzeresiniz. Bir devrin kapanıp yeni bir devrin başladığını en yoğun yaşayanlardan biri de siz olacaksınız. Sezgileriniz, rüyalarınız yol gösterici olabilir. Korkularınız nedeniyle yol almakta zorlandığınız ne varsa artık geride kaldı. Sorunların bu kadar kolay çözüme ulaştığına siz bile şaşıracaksınız.

Yengeç

Yabancılarla ilişkiler, iş-ticaret, eğitim konularında yeni plan ve projeler devreye girebilir. Uygulamaya koyamadığınız kararları hayata geçirmek için verimli bir dönemdesiniz. Kararsızlıkları aşıp sağlam bir planlama yapabilirseniz önemli bir döngüyü tamamlayabilirsiniz. Geleceğinizi kökten etkileyecek ani kararlar almanız mümkün. Yakınlarınız, kardeşleriniz hayatınızdaki değişim ve değişiklikleri destekleyecektir. İletişim sorunlarını çözüme ulaştırmanız gereken bir sürece girdiniz.

Aslan

Aslanlar maddi-manevi borç ve alacaklarını yapılandırmaları gereken bir döneme giriyor. Müşterek gelirlerin (eşin, ailenin veya ortakların) masaya yatırılacağı bir dolunaya hazır mısınız? Harcama konusunda dengeyi korumaya dikkat etmelisiniz. Maddi-manevi tutamayacağınız sözler vermemeye, büyük adımlar atmamaya özen gösterin. Sahip olduklarınızı koruma konusunda bir sınav verebilirsiniz. Kariyer hayatınızda beklenmeyen gelişmeler, teklifler almanız muhtemel. Değerlendirirken iç sesinize kulak verin. Başkalarının düşüncelerini değil öz arzunuzu önceleyin.

Başak

Başak burçları ortaklık, ikili ilişkiler, evlilik alanında dolunay etkisinde kalıp kafa karışıklığı yaşayacaklar. Çeşitli ortaklık, iş birliği ve evlilik teklifleri almanız mümkün. Bireysel alanınızı korumakla, birinin elini tutmak konusunda kafanız karışmış olabilir. Yola yalnız mı devam etmeli yoksa hayatınızı biriyle paylaşma cesareti mi etmelisiniz? Hayatınıza birini almak istediğiniz halde yalnızsanız korkularınızın kurbanısınız. İçinize dönün, yalnız yaşamanın size iyi gelip gelmediğini bir kez daha düşünün. Hayata bakışınız değişmeden hayatınız değişmez.

Terazi

İş hayatınızı ilgilendiren önemli değişiklikler olabilir. Günlük yaşam kalitenizin yükseleceği, temel sağlık sorunlarınızın aşılacağı, korku ve kaygılarınızın sona ereceği bir dönemdesiniz. Günlük akışta değişim rüzgarları esebilir. Ancak size iyi gelecek rutinlere öncelik verin. Kendinizi yeni rutinlere, alışkanlıklara kurban etmeyin. Eski alacakların geleceği, haklarınızın iade edileceği bu hesap dönemini iyi değerlendirin. Tüm yaşananlar siz bazı şeyleri fark edin diye yaşandı. Kendinize zaman ayırın, hayaller kurun ve bu hayalleri yaratmaya çalışın, kafi.

Akrep

Dolunay sizin için Aşk demek, yaratım demek. Keyif aldığınız konulara, hobilere, seyahatlere vakit ayırın. Yalnız Akreplerin yalnızlıklarına son vermeleri, ilişkisi olan Akreplerin ilişkilerini ileriye taşımaları mümkün. Toplumsal imajınızın güçleneceği, popülerliğinizin artacağı bir dönemdesiniz. Sosyal çevrede, gruplar içinde kendinizden söz ettireceksiniz. Çocuklarınızla aranızdaki bağlar güçlenirken, yaratıcı yönlerinizle sahnede daha çok yer alabileceksiniz. Ani gelişen ortaklık, evlilik kararları söz konusu olabilir.

Yay

Ev, aile, yuva konuları sizi epey meşgul etti. Şimdi bu geçiş dönemini hazmedip evinizde yuvanızda huzurla yaşayacaksınız. Kocaman adımlar atmasanız bile işle ilgili harekete geçmelisiniz. Kök aileyle sorunlarınızı çözüme ulaştırmanıza bağlı olarak iş ve kariyer hayatınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Ani bir iş teklifi almanız, sizi çok mutlu edecek bir ortamda çalışmaya başlamanız mümkün olabilir. Rutin değişmeliydi, şimdi değişti sizde hayalleriniz için yola çıkmaya hazırsınız. Sezgilerinize güvenin doğru yoldasınız.

Oğlak

Yakın çevre ve kardeşler konusunda eski hesaplar, sıkıntılar gündeme gelmiş olabilir. Onlarla daha fazla vakit geçirmek, paylaşımınızı arttırmak isteyebilirsiniz. Önce seyahatlere, yeni eğitim fırsatlarına, ticari yatırımlara yani kendinize zaman ayırın. Bakış açınızı değiştirmiş ve şimdiki hayatınız için yeni adımlar atmıştınız. Yurtdışı hayallerinizden, seyahat planlarınızdan şimdi vaz geçemezsiniz. Hayattan keyif almaya zaman ayırmadıkça işleri yoluna koyamazsınız. Aşk hayatınızda süpriz bir gelişme yaşanabilir.

Kova

Özellikle maddi hayatınızda büyük bir değişim yaşanabilir. Geçmiş hesapları kapatarak, borç ve alacaklarınızı yapılandırarak büyük bir döngüyü kapatabilirsiniz. Maddi-manevi baskılardan kurtuldukça bekleyen hak ve alacaklarınıza (nafaka, miras, kredi vb.) ulaşmanız beklenebilir. Karşılık beklemeden maddi-manevi kime ne katkı sağladıysanız onlarda katlanarak size geri dönecektir. Dolunay aidiyet geliştirmenizi destekleyecektir. Ev, aile, yuva konularında beklenmeyen güzel gelişmeler yaşanabilir.

Balık

Ciddi bir dönüm noktasında olduğunuzu söyleyebilirim. Geçmişe takılıp kalmadığınız sürece başarılı ortaklıklar ve mutlu ilişkiler kurmayı başarabilirsiniz. İkili ilişkilerde iletişim sorunları yaşamanız söz konusu olabilir, önyargılı olmamaya dikkat edin. Kendinize bakmaya, spor yapmaya, sağlıklı beslenmeye vakit ayırmalısınız. Yaşamdan keyif almanız gerektiğini kendinize hatırlatın. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ile ilgili olumlu haberler almanız söz konusu olabilir. Beklenmeyen ticari kazançlar elde edebilirsiniz. Seyahat ihtimallerini değerlendirin.

Doğum haritası analizi ve bireysel danışmanlık almak, eğitim duyurularından ve daha fazla paylaşımdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz:

Gökyüzünü dinleyin.


Instagram: @astrologseckinilbuga

Facebook: @seckin.ilbuga

Twitter: @seckinilbuga
 
Üst Alt