Balık burcunda dolunay nelere işaret ediyor?

Dolunay pek çok alanda fikir değişikliği ve muhasebe getiriyor. Sevgili okurlar, geçtiğimiz hafta değindiğimiz gibi eylül ayının ortasında ve ikinci yarısında değişken ve iç gözlem yapmayı, aceleci davranmamayı gerektiren bir atmosfer var. Bugün Balık burcunda gerçekleşen dolunaydan birkaç saat önce Merkür de Terazi burcunda geri döndü. Karşılıklı konular, görüşmeler ve ilişkilerimiz açısından daha kaprisli günlerdeyiz. Aklımızda pek çok şey olabilir ancak bu düşüncelerimizi gözden geçirmemiz, dikkatli bir şekilde elememiz ve detaylara, hatta çok da farkında olmadığımız koşulların olabileceğine dikkat etmeliyiz.

631b62c086b24463c8d6dd02.jpg


Bu dolunay değişken burçlara vurgu getirmekte. Bu burçlar arada kalan, değişmekten olan koşulları anlatır. Uranüs’le de açı kuran dolunay değişime açık olduğumuzu ama aynı zamanda hassasiyet getiren, dışsal koşulların hakim olduğu değişiklikleri anlatmakta. Dolunaylar gözden geçirme, muhasebe etme zamanları olduğu için bugünlerde önemli sonuçlar, vazgeçmeler, bitişler ya da duygusal kabullenme getiren durumlarla karşı karşıyayız. Hareketlilik ve arayışlar dikkat çekiyor. Dolunay haritasında Yay burcunun yükseliyor olması, Jüpiter’in Koç’ta, geri harekette olsa da, hayatımıza yeni fikirler, heves ve arayışlar da getirdiğini gösteriyor. Bu dönemde uzaklarla, yabancılarla ilgili gelişmeler, eğitim ve kendimizi geliştirebileceğimiz konular üzerinde durabiliriz. Neptün’ün konumu ise, özellikle ilişkilerimizde, karşılıklı konularda daha idealist, dağınık ve hayalci olabileceğimizi de gösteriyor.

Yükseleninize göre

Yükselen burcunuz Koç ise esnek davranabilir, kabullenmeler içinde olabilirsiniz. Kimi zaman kontrol edilmesi güç durumlar, gizli kalan şeyler de dikkat çekebilir. Sağlık, düzen ve iş konuları öne çıkarken, uzaklarla, eğitimle ilgili uğraşlarla da ilgilenebilirsiniz.

Boğa ise arkadaşlarınız ya da gruplar içinde sizi hassas ve daha kabullenici kılan konular olabilir. Finansal konulara, ortak bazı girişimlere, kimi zaman endişe yaratabilecek psikolojik durumlara açık olabilirsiniz.

İkizler ise hedefleriniz, sorumluluklarınız ve işiniz ile ilgili konulara daha yakından bakmanız gerekiyor. Dışsal etkiler, kimi zaman karşıtlıklar yüzünden ilişkilerinize daha dikkatli yaklaşmalısınız.

Yengeç ise uzaklarla ilgili konularda, eğitimde ve hayata bakış açınızla ilgili durumlarda belirli bir muhasebe ve sonuçlar var. Zaman alan işler, uğraşlar ve çalışkan davranmayı gerektiren durumlarla da karşılaşabilirsiniz.

Aslan ise sizi psikolojik açıdan etkileyen, hassas kılan, kabullenme getiren durumlar dikkat çekebilir. Aşk hayatınıza, çocuklarla ilgili gelişmelere, yaratıcı olmak istediğiniz konulara da zaman ayırabilirsiniz.

Başak ise evliliğiniz, işle ilgili ortaklıklar daha fazla hassasiyet ve farkındalık içeriyor. Eve yönelik işler, yeni istekler ve arzular da gündeme gelmekte.

Yükselen burcunuz Terazi ise çalışma koşullarınızla ilgili konularda, başkalarına hizmet, düzen ve sağlık konularında daha hassas davranabilirsiniz. Çevrenizle görüşmeler, ziyaret ve görüşmeler açısından da çok hareketli olabilir.

Akrep ise çocuklarınızla ilgili konularda, aşkta ve kendinizi yaratıcı şekilde ortaya koymak isteyebileceğiniz alanlarda bir değerlendirme içinde olabilirsiniz. Parasal işler, kaynaklar ve iş hayatınıza yönelik yeni değerlendirmeler de var.

Yay ise meşgul ve sorumluluklar açısından hareketli bir dönemdesiniz. Eve, yerleşime ve ailevi konular daha çok odaklanabilir, bitişler ve yeni başlangıçlar içinde de olabilirsiniz. Kişisel istekleriniz yönünde harekete geçiyorsunuz.

Oğlak ise görüşmeler, ziyaretler ve anlaşmalar açısından yeniden değerlendirme yaptığınız pek çok şey olabilir. Eğitim, yakın çevrenizde olup bitenler de dikkat çekebilir. Ancak bazı kontrol edilmesi mümkün olmayan durumlarla da karşılaşabilirsiniz.

Saka ise parasal konularda, cebinizdeki nakit ve kaynaklar açısından biraz daha gerçekçi olmaya bakmalısınız. İş hayatında belirli muhasebeler, sonuçlar dikkat çekebilir. Gruplar, arkadaşlıklar da sizi meşgul edebilir.

Balık ise burcunuzdaki dolunay şahsi konulara, ilişkilere, ailevi işlere yeniden bakabileceğinizi göstermekte. Evlilik ya da iş hayatındaki ortaklıklar da sizi hareketli ve hassas kılabilir.
 
Üst Alt