Balık burcunda dolunay nelere işaret ediyor?

Dolunay pek çok alanda fikir değişikliği ve muhasebe getiriyor
Sevgili okurlar, geçtiğimiz hafta değindiğimiz gibi Eylül ayının ortasında ve ikinci yarısında oldukça değişken bir atmosfer ve iç gözlem yapmayı, aceleci davranmamayı gerektiren bir atmosfer var. Bugün Balık burcunda gerçekleşen dolunaydan birkaç saat önce Merkür de Terazi burcunda geri döndü. Karşılıklı konular, görüşmeler ve ilişkilerimiz açısından daha kaprisli günlerdeyiz. Aklımızda pek çok şey olabilir ancak bu düşüncelerimizi gözden geçirmemiz, dikkatli bir şekilde elememiz ve detaylara, hatta çok da farkında olmadığımız koşulların söz konusu olabileceğine dikkat etmeliyiz.

Bu dolunay değişken burçlara vurgu getirmekte. Bu burçlar arada kalan, değişmekten olan koşulları anlatır. Uranüs’le de açı kuran dolunay değişime açık olduğumuzu ama aynı zamanda hassasiyet getiren, dışsal koşulların hakim olduğu değişiklikleri anlatmakta. Dolunaylar gözden geçirme, muhasebe etme zamanları olduğu için bugünlerde önemli sonuçlar, vazgeçmeler, bitişler ya da duygusal kabullenme getiren durumlarla karşı karşıyayız. Hareketlilik ve arayışlar dikkat çekiyor. Dolunay haritasında Yay burcunun yükseliyor olması, Jüpiter’in Koç’ta, geri harekette olsa da, hayatımıza yeni fikirler, heves ve arayışlar da getirdiğini gösteriyor. Bu dönemde uzaklarla, yabancılarla ilgili gelişmeler, eğitim ve kendimizi geliştirebileceğimiz konular üzerinde durabiliriz. Neptün’ün konumu ise, özellikle ilişkilerimizde, karşılıklı konularda daha idealist, dağınık ve hayalci olabileceğimizi de gösteriyor.

Yükselen burcunuza göre dolunay neler söylüyor ?

Yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde esnek davranmak, bazı kabullenmeler içinde olmak söz konusu olabilir. Kimi zaman kontrol edilmesi güç durumlar, gizli kalan şeyler de dikkat çekebilir. Sağlık, düzen ve iş konuları öne çıkarken, uzaklarla, eğitimle ilgili uğraşlarla da ilgilenebilirsiniz. Eğer Boğa ise bugünlerde arkadaşlarınız ile ya da gruplar içinde sizi hassas ve daha kabullenici kılan konular olabilir. Bu dönemde finansal konulara, ortak bazı girişimlere, kimi zaman endişe yaratabilecek psikolojik durumlara açık olabilirsiniz. Eğer İkizler ise bu dönemde hedefleriniz, sorumluluklarınız ve işiniz ile ilgili konulara daha yakından bakmanız gerekiyor. Bu dönemde dışsal etkiler, kimi zaman karşıtlıklar yüzünden ilişkilerinize daha dikkatli yaklaşmalısınız. Eğer Yengeç ise bu dönemde uzaklarla ilgili konularda, eğitimde ve hayata bakış açınızla ilgili durumlarda belirli bir muhasebe ve sonuçlar var. Aynı zamanda zaman alan işler, uğraşlar ve çalışkan davranmayı gerektiren durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Eğer Aslan ise bugünlerde sizi psikolojik açıdan etkileyen, hassas kılan, kabullenme getiren durumlar dikkat çekebilir. Aynı zamanda aşk hayatınıza, çocuklarla ilgili gelişmelere, yaratıcı olmak istediğiniz konulara da zaman ayırabilirsiniz. Eğer Başak ise bu dönemde evliliğiniz, işle ilgili ortaklıklar daha fazla hassasiyet ve farkındalık içeriyor. Bu dönemde eve yönelik işler, yeni istekler ve arzular da gündeme gelmekte.

Yükselen burcunuz Terazi ise bugünlerde çalışma koşullarınızla ilgili konularda, başkalarına hizmet, düzen ve sağlık konularında daha hassas davranabilirsiniz. Bu dönemde yakın çevrenizle görüşmeler, ziyaret ve görüşmeler açısından da çok hareketli olabilir. Eğer Akrep ise bu dönemde çocuklarınızla ilgili konularda, aşkta ve kendinizi yaratıcı şekilde ortaya koymak isteyebileceğiniz alanlarda bir değerlendirme içinde olabilirsiniz. Aynı zamanda parasal işler, kaynaklar ve iş hayatınıza yönelik yeni değerlendirmeler de var. Eğer Yay ise bu dönemde oldukça meşgul ve sorumluluklar açısından hareketli bir dönemdesiniz. Eve, yerleşime ve ailevi konular daha çok odaklanabilir, belirli konularda bitişler ve yeni başlangıçlar içinde de olabilirsiniz. Kişisel istekleriniz yönünde harekete geçiyorsunuz. Eğer Oğlak ise bugünlerde görüşmeler, ziyaretler ve anlaşamalar açısından yeniden değerlendirme yaptığınız pek çok şey olabilir. Eğitim, yakın çevrenizde olup bitenler de dikkat çekebilir. Ancak bazı kontrol edilmesi mümkün olmayan durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Eğer Saka ise bu dönemde parasal konularda, cebinizdeki nakit ve kaynaklar açısından biraz daha gerçekçi olmaya bakmalısınız. İş hayatında belirli muhasebeler, sonuçlar dikkat çekebilir. Gruplar, arkadaşlıklar da sizi oldukça meşgul edebilir. Eğer Balık ise burcunuzdaki dolunay şahsi konulara, ilişkilere, ailevi işlere yeniden bakabileceğinizi göstermekte. Evlilik ya da iş hayatındaki ortaklıklar da sizi bu dönemde oldukça hareketli ve hassas kılabilir.
 
Üst Alt