Devler geri döndü

Gürcistan karşısında saha içi ve dışında haksızlığa uğrayan 12 Dev Adam, Belçika karşısına daha motive çıktı. Boyalı alanda Alperen, dışarıda Furkan ile rakibine üstünlüğünü kabul ettiren ay-yıldızlı ekibimiz salondan 15 sayı farkla galip ayrıldı.

A Milli Basketbol Takımımız, Tiflis’te oynanan Avrupa Şampiyonası A Grubu’ndaki 4. maçında Belçika’yı 78-63 yendi, 3. galibiyetini elde ederek, 2. turu büyük ölçüde garantiledi.

Gürcistan maçında ve sonrasında yaşananların takımımızı daha fazla motive edeceğine emindik, bu yüzden ilk çeyrekteki başlangıca hiç şaşırmadık. Sahadaki heyecanın azlığını eleştirdiğimiz 12 Dev Adam bu kez kararlı ve savunmada bir o kadar iştahlıydı.

İki uzunla bizim boyalı alanımızı kaparken, rakip uzunları kısa sürede faul problemine sokmamız, içeriden Alperen, dışarıdan Furkan ile üretken olmamız, kenardan gelen Ercan’ın dış şutlardaki krizi çözmesi, farkın çift hanelerde kalmasını, 20 sayının üzerine çıkmasını sağladı.
Bir tek 2. çeyrekte belki farkın rahatlığı, belki rakibin geri dönüş için yaptığı baskının sıkıntısıyla kontrolü rakibe kaptırdık ama 7 sayı önde girdiğimiz soyunma odasından dönüşümüz de maç başındaki gibi olunca, Belçika’ya tüm kapıları kapattık.

Hücumda o kadar potansiyelli bir takımız ki... Dün bunu bir kez daha anladık. Kötü bir yüzdeyle şut attığımız günde bile istediğimiz skorlara ulaştık. Topu sürekli içeriye geçirmenin, Alperen üzerinden oynamanın ödülünü aldık. Rakip kim olursa olsun hücumda onu faulsüz durdurmaları imkansız gibi. Dün hakemler özellikle 3. çeyrekte belki bariz faulleri görmemezlikten gelip rakibi maçta tutmaya çalıştı, ama ekibimiz kazanmaya o kadar kararlıydı ki, hiç oralı olmadı.
Belçika maçı bizim için yeni bir başlangıçtı. Eksik olan enerjiyi de rakipler bizi kızdırarak tamamladı. Şimdi onlar düşünsün, çünkü DEVLER uyandı.
 
Üst Alt