Futbolun kuralı işledi

Ligde bugüne kadar gol yememiş olan Başakşehir’in, Beşiktaş için zor bir rakip olduğu çok belliydi.
Emre Belözoğlu yönetimindeki Başakşehir’in bu istatistiğin tesadüf olmadığını dün Vodafone Park’ta bir kez daha gördük. Buna rağmen Beşiktaş rakip ceza sahasında önemli fırsatlar yakaladı ama dünkü takım, ligin geri kalanındaki değil geçen seneki Beşiktaş gibiydi. Şanssızlık ve son vuruş becerisizliği dün gece zirve yaptı.
Beşiktaş istekli ve hızlı başlayan taraftı. 13. dakikada Salih’in vuruşunu kaleci Volkan köşeden kurtarmasa maçın hikayesi belki daha farklı yazılabilirdi. 40. dakikada Muleka’nın o şık ortasıyla buluşan Nkoudou, kaleciyle karşı karşıya kalma fırsatını heba etti diyebiliriz.
İkinci yarı ilk yarıya göre daha hareketliydi. Beşiktaş rakip sahada ciddi risk alıyordu. 55. dakikada Muleka kafayla arkaya aşırttı ama boştaki Necip dokunamadı. Beşiktaş aldığı riskin bedelini 71’de ödedi. Necip’in kısa düşen pasından doğan atak sonucu Traore şık bir plaseyle köşeden golünü attı: 0-1
73’te Gedson Fernandes nete yakın bir fırsat yakaladı ama gerisi gelmedi. 77 ise Cenk’in vuruşunu Duarte engelledi. 82’de Nkoudou çok önemli bir pozisyon yakaladı fakat bu da olmadı. 89’da yine Cenk’in volesi az farkla auta gitti. 90+5’te Salih’in serbest vuruşu da auta gidince Beşiktaş bu sezon ligdeki ilk mağlubiyetini de almış oldu.
 
Üst Alt