Kâbus gibi

A Milli Basketbol Takımımız, Berlin’de çeyrek finale yükselme maçında Fransa’ya uzatma sonunda 87-86 yenildi, Avrupa Şampiyonası serüveni sona erdi.
Aslında Larkin’siz kaldığımızda bu maça dair umutlarım azalmıştı, çünkü millilerimiz zaten şampiyonaya tek guardla başlamıştı, o da sakatlandı.
İlk çeyrekte bunun sıkıntısını fazlasıyla yaşadık, baskı karşısındaki bocalama ile 11 sayıda kaldık. Kenardan gelen Şehmus, enerjinin değişeceğini gösterdi, savunmadaki başarısına kritik sayılarını da ekledi. Ama fark 16 sayıya çıktıktan sonra asıl dönüş meşalesi Buğrahan’ın elindeydi.
2. ve 3. çeyreklerdeki 6’da 6 üç sayı isabeti ‘Çılgın Türkler’in habercisiydi. Ergin Ataman da ilk çeyreklerdeki denemelerin ardından bu maçı kazanacağı 5’i belirlemişti. Özellikle Alperen yerine Sertaç tercihi belki de en kritik hamleydi. Savunmada da işler yoluna girince 3. periyotta 6 sayı bulan Fransızlar’a karşı millilerimiz 8 farkla öne geçti.
Buraya kadar her şey istemekle, mücadeleyle, benchten gelen akılla ilgiliydi. Devamına yıldızlar karar verecekti. Cedi oyunun her alanında katkı yaptı belki sahada ama en kritik anda yine çizgide o vardı. Bitime 12 saniye kala 2 sayı öndeyken ve sportmenlik dışı faul nedeniyle atışlardan sonra top yine bize geçecekken bu maçı bitirememek, 2019 Dünya Kupası’ndaki ABD kabusunu bir kez daha bize yaşatıp, 2’de 0 faulden sonra topu oyuna sokarken kaybetmek kesinlikle bu seviyelerin yapacağı iş değil, ama millilerimiz bunu 2. kez tekrarladı.
Belki mental sıkıntımız var, belki de yıldız rollerini tekrar dağıtmaya ihtiyacımız... Müthiş bir uzatma oynayan Furkan’ın, son hücumda topu kaybederek maçı rakibe vermesi de dünden içimize oturan diğer bir acımız.
Yazık oldu, çok yazık. 12 Dev Adam efsanesini yeniden yazacakken, bir süre daha kaçan balığın ne kadar büyük olduğunu konuşacağız.
 
Üst Alt