Kerem’in Dönüşü

Galatasaray, Kasımpaşa karşısında galibiyete üç golle ulaşırken diğer maçlara oranla daha olumlu sinyaller verdi.

16. dakikada yenik duruma düşen sarı- kırmızılıların bu gole çabuk reaksiyon vermeleri, galibiyet açısından son derece önemli bir rol oynadı. İnsan, Galatasaray’ın bu beraberlik golünü atan Gomis için söyleyecek söz bulmakta zorlanıyor. 37 yaşında bir profesyonellik abidesi… Sürekli arıyor, istiyor, ileride baskı yapıyor, kısacası her anlamda takımına büyük katkı sağlıyor. Nitekim bu performansı ile Okan Buruk’un birinci santraforu Seferovic’i kulübeye mahkûm etti. Icardi de tribünden onu izlerken herhalde durumun ciddiyetini anlamıştır. Icardi hazır olduğunda büyük ihtimalle ilk on birde çıkacaktır. Fakat Gomis daima hazır bir hamle oyuncusu, her an forma giymeye hazır bir fişek olarak nefesini Icardi’nin ensesinde hissettirecektir.

Eleştiri oklarının hedefinde yer alan Kerem Aktürkoğlu’nun iki golle dönüşü, sarı- kırmızılı camia açısından son derece sevindirici bir gelişme oldu. Kerem, bu maça da iyi başlayamasa da ikinci yarıda attığı gollerle skoru getiren oyuncu oldu. Özellikle ikinci golü gerçekten çok güzeldi. İlk golünde ise pozisyonun Muslera ile başlaması ve aksiyonun içerisinde yine Gomis’in yer alması ayrıca önemliydi. Tabii Oliveira’nın asistindeki müthiş ara pası da atlamayalım. Evet, Kerem’in dönüşü güzel oldu. Ancak bunun tam bir dönüş olup olmadığını önümüzdeki hafta göreceğiz. Çünkü futbolda önemli olan tek maçlık performanslar değil, istikrardır. Kerem’in de performansını istikrarlı bir şekilde devam ettirmesi gerekiyor.

Oliveira demişken onunla devam edelim. Portekizli futbolcuyu bu maçta daha ileride izledik. Bu da hücuma daha fazla katkı sağlamasına yol açtı. Yukarıda da belirttiğim gibi, Kerem’in ilk golündeki asisti müthişti. Bunun dışında bu maçta da direkleri dövmeye devam etti. Bakalım o şut, hangi karşılaşmada direk yerine ağları bulacak?

Torreira, bitirici paslarıyla dikkat çekti. Genç Emin Bayram, ilk golde hatalı olsa da iyi bir maç çıkarttı ve kritik hamlelerde bulundu. Görünen o ki, altyapıdan yeni bir Ozan Kabak geliyor!

Galatasaray’da dikkat çeken bir diğer olay ise sağ kanadın etkili performansıydı. Boey ve Yunus Akgün, çok iyi bir maç çıkarttılar. Boey, güzel oyununu bu maçta da sürdürürken Yunus Akgün, kendisinden beklenilen performansı bu maçta fazlasıyla ortaya koydu ve yıldızlaştı.

Muslera’nın yaptığı kurtarışlarla öne çıktığı karşılaşmanın son bölümünde forma giyen yeni transferlerden Yusuf Demir ve Rashica da dikkat çeken bir performans sergilediler. Yusuf Demir çok genç ve oyun zekası çok yüksek bir futbolcu. Önemli bir kazanç ve gelecek için büyük bir yatırım.

Sarı- kırmızılılar, önemli bir üç puan aldılar. Tabii yenilen iki gol iyi bir şekilde analiz edilmeli. Hazır olduklarında bu takıma Icardi ve Juan Mata da girecekler. Elbette sahada isimler değil performanslar konuşur. Adı geçen yıldızların Galatasaray’a katkı sağlayıp sağlayamayacaklarını ileriki haftalarda hep birlikte göreceğiz…
 
Üst Alt