Leopar aşktır...

Her güçlü kadının gardırobunda güçlü renk leopar desenli bir parça vardır.

6318c8e786b24504a4ff1ade.jpg


Leopar bir gömlek, bir elbise, eşarp, bir etek... Say say bitmez! Önemli olan, “Leopar bir parçayı nasıl kombinlemeliyiz?” sorusunun cevabıdır.

Bu desen, zamansızdır. Hiçbir zaman modası geçmez ama aynı zamanda da iyi kombinlenmezse kişiyi ucuz da gösterebilir. Dikkat ederseniz, moda dergilerine, leopar ve çarpıcı bir rengi bir arada kulanırlar ama saçın doğallığı ve makyajın çok az olması leopar parçayı sakince öne çıkarır. Yani ne anlıyoruz? Eğer risk almayı sevmiyor ve stilde iddianız yoksa kesinlikle bu vahşi deseni çok sade ve yalın parçalarla eşleştirin.

İddialı ve çarpıcı olan leopar parçaları tercih ediyorsanız nelere dikkat etmeniz gerekir? İşte yanıtlar:

*Makyajınız çok doğal olmalı.

*Daha sade ve kaliteli aksesuar kullanmalı veya hiç takı takmamalısınız.

*Kendinize ve stilinize güveniyorsanız, leopar bir parçayı, puantiyeyle, çiçek desenleriyle veya kırmızı, mor, mavi renklerde bir ayakkabıyla da kombinleyebilirsiniz.

*Leopar bir ipek eteği, kaşmir bir kazak veya sweatshirt ile hatta kovboy botla da kombinleyebilirsiniz.

*Leopar bir ceketle, jean pantolon iyi bir seçimdir. Çarpıcı bir parçayı, spor bir dokuyla kombinlemek iyi bir tercihtir.

*Tek parça siyah bir elbise ile leopar bir stiletto veya leopar bir lofer tercih edebilirsiniz.

*Sonbahar geliyor, leopar bir trençkot, leopar bir jean mont iyi bir seçimdir. Özellikle böyle iddialı parçalarla spor pabuçlar benim vazgeçilmezimdir.

6318c8fc86b24504a4ff1ae8.jpg

6318c8f086b24504a4ff1ae4.jpg

6318c8ee86b24504a4ff1ae2.jpg

6318c8eb86b24504a4ff1ae0.jpg


Zamanın sınırlarını aşan koleksiyon

Dior Erkek Kış 2022-2023 Koleksiyonu ile Maison’un mirasını, modernite prizmasından geçirerek yeniden yorumluyor. Kim Jones imzalı, zamanın sınırlarını aşan koleksiyon, tasarımcının Christian Dior ile girdiği diyaloğun göz kamaştırıcı bir sonucu niteliğinde... Bu öngörülemeyen iletişimin yön verdiği tasarımlar, Paris’in ruhunu ve Fransız modasını kutlayan şiirsel bir kampanyayla sunuluyor.

Rafael Pavarotti imzasını taşıyan fotoğraflar, tıpkı koleksiyonun sunulduğu defilede olduğu gibi III. Alexandre Köprüsü’nün canlandırıldığı; geçmişe, bugüne ve geleceğe atıfta bulunan rüya gibi bir fonla çekildi. Formal ile informal olanın kombinlendiği; yüksek terziliğin spor giyimle, stilinse fonksiyonellikle buluştuğu kareler, adeta romantik bir düşe hayat veriyor.

Maison’un mirasına saygı duruşu niteliğindeki fotoğraflar, bugüne sımsıkı tutunarak, zamanın akışına meydan okuyor.

6318c92e86b24504a4ff1aed.jpg


Nasıl giyinmemeli?

Leopar desenli elbise ve ayakkabı birlikte tercih edilmemeli. Leopar çanta ve aynı desende ayakkabı da aynı anda kullanılmamalıdır.
 
Üst Alt