Teşekkürler Trabzonspor

Avrupa’da yoluna devam etme, Süper Lig’de hafta sonu oynayacakları Gaziantep maçı öncesi silkinip kendine gelme maçında öyle bir Hamsik izledik ki; anlatmaya kelime yetmez, zaten yerimiz de yetmez.

Biz yine de birkaç kelimeyle özetlemeye çalışalım; oynadı, oynattı, yönetti, yönlendirdi, oyun geçişlerinde başrol oynadı, yetmezmiş gibi golünü de attı Trabzonspor’un lideri. Sadece Trabzonsporluları mest etmedi, taraflı, tarafsız herkesi kendine hayran bırakmıştır Hamsik.

Slovak futbolcu, haftalardır kötü oynayan, galibiyete hasret Trabzonspor’un silkinip kendine gelmesinde, bir diğer ifadeyle ayağa kalkmasının mimarlarından olduğunu söyleyerek, enerji deposu Siopis için de birkaç kelam edelim.

**

Haftalardır rakip takımların istirahat ettiği, adeta piknik alanı ilan ettiği, rakiplerin elini, kolunu sallayarak gezdiği Trabzonspor’un orta sahasında, dün gece Kızılyıldızlı oyuncuların başına nöbetçi kolluk kuvvetleri gibi dikildi, iki pas yapmalarına müsaade etmedi… Bitmez tükenmez enerjisi bir yana da, sahi Siopis kardeş ayaklarında mıknatıs mı vardı senin? İnsan kullandığı yakıtı da merak etmiyor değil!

**

Trezegut’ye ne demeli? Haftalardır sırtında tonlarca yük vardı sanki! Üstündeki baskıyı atması için biz böyle bir geceye ihtiyacı vardı diyelim, siz böyle bir zafere ihtiyacı vardı diyebilirsiniz. Olağanüstü bir gole imza attı, Hamsik’e aynı güzellikte yaptığı asiste de damgasını vurdu…

Maçın hemen başında kaleye yolladığı füze gol oysaydı, UEFA, her yıl bu aylar, günde iki öğün; sabah, akşam sosyal medya hesaplarından hatırlatma yapardı yemeklerden birkaç dakika önce!

**

Diğer oyunculara haksızlık etmeyelim, her biri ‘kusursuz fırtına’ adına elinden gelenin en iyisini yaptı. Diğer maçlara oranla inanılmaz mücadele ettiler, yenilen gol harici gözle görülür hata yapmadılar. Sahada kullanmadık alan, ayak basmadık yer bırakmadılar, şakır şakırdı kanatlar…

Kızılyıldız yabana atılacak takım değil. Liglerinde namağlup liderler. Trabzonspor karşısında iki pozisyon buldular, birinde Uğurcan, kanat getirdi, diğeri gol oldu. Yenilen gol, tamamen konsantrasyon kaybından kaynaklı.

**

Avcı’nın takımı o kadar etkili oynadı ki, son haftalardaki kötü futbola isyan, iyi oynamıyor diyenlere inat eder günümüz çağdaş futbolundan kesitler sundular. Son birkaç dakikayı saymaksak maçın, topun, oyunun tamamen hakimiydiler, Sırbistan Süper Ligi’nin liderine nefes aldırmadılar, sahasına hapsettiler, adeta boğdular!

Özetle haftalardır iyi futbola, galibiyete hasret, morale ihtiyacı olan Trabzonsporluların, özlediği, beklediği Trabzonspor Kızılyıldız’a patladı!

**

Ülke puanı da çabası…

E, bize de teşekkür etmek, harikasınız çocuklar demek düşüyor…
 
Üst Alt