Tiflis’te kara gece

Gürcistan’ın ev sahipliği yaptığı Avrupa Şampiyonası A Grubu 3. maçında Türkiye, Gürcistan’a iki uzatma sonunda 88-83 yenildi ve ilk mağlubiyetini tattı.
Evet belki ev sahibiydi, taraftar desteğini arkasına alarak oynayacaktı ama kalburüstü iki ismi Shengelia ile Bitadze’den yoksun sahaya çıkan Gürcistan karşısında kaybetmek bize yakışmadı. Yine yumuşak başlangıç sonrasında Ergin Ataman bu kez erken hamle yapıp, 5. dakikada Cedi’yi 4 numaraya çekti, ekibimiz kontrolü ele geçirip farkı 10 sayıya yükseltti.
Ancak hem o anda hem de uzatmada 5 farklı öne geçmişken, işi bitirmek artık bize yakınken, attığımız veya atmadığımız şutlar, Larkin’in bir türlü oyuna girememesi ve kaptırdığı toplar, normal sürenin sonunda 11 saniye kalmışken ve 2 sayı öndeyken savunma için seçtiğimiz 5, uzatmada aynı 5’le devam edip Mamukelashvili’yi kahraman yapmamız, gecemizi berbat etti.
Aslında onca çirkinliğe, saldırıya rağmen maçı kazanmaya yaklaşmışken, olayları çıkaranları sevindirmemiz bizim için yıkıcıydı. Yetenekli isimlere sahip olduğumuz bir gerçek. Ama dün bir kez daha gördük ki sahada daha çok isteyen, ‘kavga’ eden kazandı. Hala liderlik şansımız var. İnanıyorum ki, daha hırslı bir 12 Dev Adam olacak artık sahada.
 
Üst Alt