Bunun daha Berlin’i var

Tiflis’in ev sahipliği yaptığı Avrupa Basketbol Şampiyonası A Grubu’ndaki 5. maçında İspanya’ya 72-69 yenilen A Milli Basketbol Takımımız, ilk turu 2. sırada tamamladı.
İyi mücadele etti millilerimiz, Alperen ile yine rakip boyalı alanı iyi kullanırken, maça 2’de 0 ile başlasa da geri adım atmayan ve art arda üçlükleriyle sahne alan Cedi’nin sayılarıyla öne geçmeyi başardı. Cedi-Furkan ikilisinin iyi oyunu galibiyet umutlarını artırırken, verilen hücum ribauntları canımızı yaktı.
İlk yarıda 9, maç sonunda 19 hücum ribauntunu rakibe veren ve bunların birçoğunda da ikinci şans sayılarını potasında gören millilerimiz, bu krize bir türlü çare bulamadı.
Basit top kayıpları, kaçan serbest atışlar, Larkin’in skorda devreye girememesi son çeyreğe de 6 farklı geride başlamamıza neden olsa da, 9-0’lık seri bu takımın ilerisi için umut vericiydi. Hala çok genç bir takımız ve böylesine bir maçta geriye düştüğümüzde de ayağa kalkabilmemiz bizim için önemli bir ayrıntı.
Son çeyrekte de boyalı alanı savunamamız, rakibin hücum ribauntlarını sürekli alması canımızı çok sıktı. Bir de son dakikaları Alperen’in son 5 dakikayı ucuz düdükler sonucu 5 faulle kenarda izlemesi, hücumdaki önemli bir kozumuzu da elimizden aldı.
Her şeye rağmen 19 saniye kala başlayacağımız hücumu sayıya çevirmek belki bize maçı kazandıracaktı ama o hücumda topu çıkaramayınca, hevesimiz kursağımızda kaldı. Yine de İspanya karşısındaki takım savunması, hiç geri adım atılmaması, ‘bazı kritik isimlerimizin de devreye girmesi koşuluyla’ Berlin’de neler olacağı konusunda bizi heyecanlandırdı.
 
Üst Alt