Devlerde sonuç yok umut var

Ay-yıldızlı ekibimiz, Sinan Erdem’de konuk ettiği Sırbistan’a 79-72 yenildi, Dünya Kupası Elemeleri 2. tur 2. maçında da galibiyeti göremedi.
Koskoca ilk yarıda neredeyse hiçbir şeyi doğru yapamadık. Ne Jokic’in hızını kesebildik, ne de çok güvendiğimiz hücumumuzla ayakta kaldık. Larkin’i oyun kurucu kullanmanın sıkıntısı, topu potaya atmaması, onu da sonunu kadar yaşadık.
İlk yarıda şut sokamayan, potasını savunamayan takım, 2. yarıda düzeni değişerek sahaya çıktı. Alperen-Furkan ikilisiyle boyalı alanı bu kez rakibe kapayan, hücumda liderliği Cedi’ye verip, istediği skoru bulan Melih’in şutörlüğüyle uzunlara alan açan millilerimiz, fark 21 sayıya kadar çıktıktan sonra inanılmaz bir dönüşe imza attı.
Jokic’i savunmasında Ercan’ın süperyıldızı yıpratması, Furkan’ın kenardan gelip verdiği katkı, tıklım tıklım dolu tribünlerin inanılmaz desteğiyle takım halindeki savunma sertliğinin artması, farkın da hızla kapanmasını sağladı.
Son iki dakikaya girilirken skorun eşitlenmesi umutlarımızı daha da artırmıştı ama bizim adımıza sahanın yıldızlarından Cedi’nin iki kez tuzağa düşüp hücum fauller yapması, Furkan’ın teknik faul alması, Alperen’in iki pota altı atışını kaçırması, maçın da elimizden kaçmasına neden oldu.
Yine de Sırbistan’ın 79 sayıda tutulması, Guduric ile Kalinic’ten gelen can yakan üçlüklere rağmen 21 sayı farkın kapanması, başta Cedi ve Alperen olmak üzere yıldızların sahne alışı Avrupa Şampiyonası öncesi umutları artırdı.
 
Üst Alt