Eylül; gözden geçirme zamanı

Eylül hayatımıza çok fazla alternatif getirirken, karar vermekte aceleci davranmamalıyız

Sevgili okurlar, bu dönemde pek çok gezegen değişken burçlarda ilerliyor. Güneş Başak’ta, Venüs 5 Eylül’de Başak’ta olacak, Mars da İkizler’de yer alıyor. Merkür ise yavaşlamaya başladı ve Balık burcunda dolunayın gerçekleşeceği 10 Eylül’de geri gitmeye başlayacak, 23 Eylül’de de Başak burcuna dönecek. Pek çok şey yeniden gözden geçirilmeyi bekliyor. Değişken burçlar (İkizler, Başak, Yay ve Balık) iletişim, esneklik, zeka ve bilginin kullanılması ile yakından ilişkilidir. Bu burçlar yayılma ve dağılma eğilimindedir. Net bir karar vermezler, veremezler;ancak uyum ve değişim gösterirler.

Bu dönemde kesin yargılara ve kararlara bağlı kalmamalıyız. Nitekim gündeme gelen değişiklikler de daha esnek, uyanık ve uyumlu olmayı gerektiriyor. Mars’ın İkizler’de ilerliyor ve en son Başak yeniayında, yeniay ile zorlayıcı bir açıda olması belirli karışıklıklar, gerginlikler ve sabırsızlık yaratıyor. Mars, İkizler’in olumsuz yönlerinin açığa çıkmasına yol açar. Sözden dönmek, doğruyu söylememek, fırsatçılık ve tartışma çıkarabilecek durumlara çok dikkat etmeliyiz. Farkında olmadan kendimizi gergin bir atmosfer içinde bulabiliriz. Özellikle yükselen burcu değişken olanlar daha hızlı etkilenebilir.

Revizyon gerekiyor

Merkür’ün 10 Eylül’de dolunayın gerçekleşeceği gün geri gitmeye başlayacak olması, özellikle eylülün ortasında ve sonuna doğru daha dikkatli olmamız gerekeceğini söylüyor. 23 Eylül ve civarı bu açıdan dikkat çekici zamanlar olacak. Merkür bu dönemde Güneş ile iç kavuşumda, ‘kuluçka’döneminde olacak. İç sesimize ve aklımıza gelen yeni fikirlere uyanık olalım. Belki henüz net olmayan, ham halde düşünceler, projeler ve istekler gündeme gelecek. Terazi burcunun tam 0 derecesinde olacak bu birleşim, ortaya konacak düşüncelerin çok sağlam olmayabileceğini ve gözden geçirilmesi gerektiğini göstermekte. Başak burcunun haritanızda hangi evde olduğuna dikkat etmelisiniz. Yükselen burcunuzu 1 sayarak, Başak burcuna kadar sayın, böylece tüm burç olarak (whole sign) Başak’ın hangi evinizde olduğunu bulabilirsiniz. Bu evin konularında belirsizlik ve gerginlik kaynağı durumlar olabilir. Kuşkusuz yıl yöneticisi Merkür olanlar, gezegenin geri hareketinden daha çok etkilenecekler.

Kısaca eylülde kalıcı kararlar vermek, iş görüşmeleri yapmak ya da emin olabilmek kolay olmayabilir. 10 Eylül’deki dolunay sırasında bir değerlendirme yapma gereğini daha çok fark edeceğiz. Bu dolunay Mars/Neptün ortanoktası ile bağlantı kurduğu için, çok şey hayal ettiğimizi ancak yanlış değerlendirmelere ya da bizi kurban haline düşürebilecek durumlara işaret etmekte. Uyanık davranmak, acele ile karar vermemek, olayların nereye doğru ilerleyebileceğini görmek daha doğru bir olacaktır.

6312429086b24a4e24063ef0.jpg


Burcunuza göre

Koç:
Sezgilerinizin güçlü olduğu ve bu yönde yaratıcı bir uğraş içinde olabileceğiniz bir gün. Aynı zamanda uzaklar ve yolculuklar da gündeme gelebilir.

Boğa:Sizi duygusal açıdan meşgul edebilecek hassasiyetler içindesiniz. Düşüncelerinizde daha pozitif olmalısınız.

İkizler:Eşinizle ilgili konularda daha özenli ve anlayışlı davranmalısınız. Karşınızdakileri de iyi dinlemelisiniz.

Yengeç:Bazı zaman alan uğraşlar ve stresler olabilir. Daha fazla hizmet ve fedakârlık söz konusu.

Aslan:Yaratıcı uğraşlara zaman ayırın. Kendinizi daha iyi anlatabileceğiniz zamanlar var.

Başak:Ailevi konulara ve duygusal durumlara hassas yaklaşabilirsiniz. İç sesinizi dinlemeniz yararlı olacak.

Terazi:Çevrenizde olup bitenlerle, ailevi konular ve kardeşlerle ilgilenebilirsiniz. Sözlerinizle de yaratıcı olabilirsiniz.

Akrep:Alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, duygusal kararlar verebilirsiniz. Aileden destekler de olabilir.

Yay: Ay burcunuzda ilerlerken daha yaratıcı ve girişken olabilirsiniz. Aşırı etki altında kalmanız da mümkün.

Oğlak:Ailevi nedenler bağlayıcı olabilir. Akılcı olmalısınız. Kimi zaman koşulları kabullenmeniz gerekebilir.

Saka:Arkadaşlarla bir arada olabilir, daha çok paylaşabilir ve hassasiyet gösterebilirsiniz. Duygularınızı daha kolay ifade edebilirsiniz.

Balık:Sizi daha sorumlu ve aktif kılan durumlar gündeme gelebilir. Ailevi işlerle daha çok ilgilenebilirsiniz.
 
Üst Alt