Okan hoca bu takımı uçurur

Gaziantep maçı Galatasaray için dönüm noktasıydı. 10 kişiyle, Yaşar Kemal Uğurlu’ya rağmen takımın neler yapabileceğini gördük. Okan hocanın taktiksel anlayışı, kenardan orta yapamayan Kerem’i, Yunus’u merkeze çekip bilhassa Boey ve daha sonra da Aanholt’a koridor açması, bütün futbolcuların hocaları ve taraftarla bütünleşip olağanüstü mücadele etmeleri, bir devre 10 kişi oynayıp Gaziantep gibi iyi bir takımı yenmeleri sarı-kırmızılı kulüpte bütün havayı değiştirdi.
Şu an 30 milyon taraftar, camia tek vücut oldu, futbolculara ve Okan Buruk’a güven sonsuz. Bunun üzerine Icardi, Rashica, Ross, Mata ve Yusuf’un da gelmesiyle takımın kadro derinliği muhteşem oldu. Şimdi artık Okan hoca hangi futbolcu formayı hak ediyorsa eminim ilk 11 bu isimlerden kuracak. Daha bitmedi, Emin, Kazımcan ve Barış Alper de bu rekabetin içinde olacak. Boey çıtayı yükseltti. Şimdi yedekte oturan ve oynayanlar futbol çıtasını yukarı çıkaracaklar.

Başkan Dursun Özbek ve Erden Timur müthiş transferler yaptılar. İşin en güzeli geçen sezon 11 futbolcu alındı, 30 milyon euro harcandı. Bu paranın daha azını harcayarak gerçekten yıldızlar transfer edildi. Mutlaka, ‘Avrupa kupasında yokuz, bu kadar futbolcuya ne gerek vardı’ diyenler olacak. Onlar için de şunu söyleyeyim; Galatasaray markası son senelerde değer kaybetti. Ama başkan Özbek ve Timur o markayı yine en tepeye çıkarmak için bu futbolcuları transfer etti. Bravo, büyük iş yaptılar. Her şeyden önce taraftarı mest ettiler. Bundan sonra GS Storelar’dan para akacak.

Uzun senelerdir böyle bir kadronun heyecanını duyan taraftarlar kapış kapış forma alacaklar. Ben bu yenilenmiş takımın bu sezon Süper Lig’e, gelecek sezon da Avrupa kupalarına damga vurabileceğini düşünüyorum. Muslera başta olmak üzere Mertens, Torreira, Oliveira ve Boey büyük sorumluluklar alıyorlar. Diğer futbolcuların da taşın altına elini koyup Cim-Bom’u çok daha iyi yerlere taşıyacaklarından hiç şüphem yok.

Hakemler TFF’yi rahat bırakmazlar!
Önce şunu söyleyeyim; futbolumuza kalkan eller, atılan kurşunlar bizi sindiremez. Biz çok büyük aileyiz. Geçtiğimiz günlerde Riva’da kulüp başkanları ve TFF yetkilileri, takım kaptanlarıyla güzel görüntüler verdiler. Dilerim bu görüntü hiçbir zaman bozulmaz. Federasyondaki tek sıkıntı MHK. Bu MHK geçen sezon eski federasyon başkanı Nihat Özdemir’i istifa ettirmedi mi? O günden bugüne ne değişti? Hiçbir şey. Şimdi aynı sorunlarla yeni başkan Mehmet Büyükekşi karşı karşıya...Hatay-Adana Demir maçı oynanıyor, son dakika... Adana Demirspor’un yüzde yüz penaltısı verilmiyor, VAR müdahale etmiyor. Galatasaray-Gaziantep maçında Yaşar Kemal Uğurlu... Yeteneksiz mi, yoksa art niyetli mi? Orasını ben bilemem ama 45 bin taraftarı önünde haksız yere ev sahibi takımın oyuncusunu atarsan ben senin adalet dağıttığına güvenmem. Tamam futbola dostluk gelsin diyoruz. Bu sezon tüm takımların taraftarları daha fanatik. Adaletsizliğe tahammülleri yok.Alper Ulusoy gibi ‘6 saniyeci VAR hakemiyle’, Yaşar Kemal Uğurlu gibi yeteneksiz hakemle, soruyorum size futbolumuza nasıl huzur gelir, kulüpler size ne kadar güvenir? Ankaragücü-Beşiktaş maçında Salih’e saldıran taraftarı Josef ensesinden tutup kenara itiyor ve kırmızı kart görüyor. Josef müdahale etmese o taraftar Salih’e ve sonra hakeme müdahale etse daha mı doğru olur? Brezilyalı futbolcuya verilen kart ya da ceza adaletli midir? Herkes federasyonu suçluyor. TFF Başkanı ne yapabilir? Onun için büyük sıkıntı ile karşı karşıya kalan başkanın dikkatli olması gerekir. Bazı hakemlerin bu tutumu devam ettiği sürece, ne federasyona karşı yapılan eleştiriler biter ne de futbolumuza adalet gelir.
 
Üst Alt